20 marca 2017 Akcja STOP KATOM

Fundacja Inspiracja podejmuje działania na rzecz wprowadzenia pomocy dla dzieci wobec których jest stosowana przemoc, a także członków rodzin, które cierpią z tego powodu.

Pracujemy nad wprowadzeniem dodatkowych regulacji prawnych w prawie polskim, oraz pomocy dla ofiar, ale także krzywdzicieli, aby zrozumieli co robią i jak mogą wyjść z tego stanu sprawiania cierpienia bliskim.

 

18 luty 2017 Akcja Pomoc młodym Matkom i Ojcom

W ramach Fundacji Inspiracji, uruchamiamy specjalną pomoc dla dziewczyn, które znalazły się w stanie ciąży, aby pomóc im w tej sytuacji w zachowaniu ciąży, a także dla ich partnerów.

Mimo trudnej sytuacji, w której się znalazły, gdy rodzina nie wykazuje zrozumienia, a młody chłopak nie ma pracy i nie mają gdzie mieszkać, chcemy im pomóc.

Specjalny program:
– wsparcia psychologicznego,
– dostęp do lekarzy specjalistów,
– wsparcia prawnego,
– pomoc w dokształcaniu zawodowym,
– pomoc w znalezieniu pracy,
aby młoda rodzina mogła stanąć na nogi.

Osoby które znalazły się w takiej sytuacji, mogą skontaktować się z nami mailowo: biuro@fundacjainspiracja.com lub telefonicznie: w godzinach 8.00-20.00, tel. + 48 608 518 568

12. listopada 2016

Amelka i jej rodzice zostali wydobyci spod gruzów swojego domu po wybuchu gazu. Jej tata po kilku dniach walki o życie niestety zmarł. Dziewczynka i jej mama, Ola, powoli dochodzą do zdrowia, ale czeka je jeszcze wiele miesięcy rehabilitacji. Nasza Fundacja przekazała już finansowe wsparcie, ale nadal przyda się każda pomoc – aktualnie potrzeba przede wszystkim ubrań, butów oraz łóżek z twardymi materacami. Wszystkie informacje znajdziecie na poniższej stronie. Zbiórką pieniędzy zajmuje się Fundacja DUM SPIRO, SPERO.

https://www.facebook.com/pomocdlaoliiamelki/?fref=ts

3. listopada 2016

Wsparliśmy Fundację „Pomóż dorosnąć”.

http://www.pomozdorosnac.pl/

5. października 2016

„Kultura i sztuka uruchamiają empatię i wyobraźnię”.
Agnieszka Holland

Wsparliśmy Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka.

http://centrumtworczosci.pl/ufunduj-bilet

30. września 2016

Wraz z firmą B-White S.A., wsparliśmy Fundację „Twoja Pasja” i ufundowaliśmy miesiąc zajęć tanecznych dla jednego z dzieci z Domu Dziecka.

http://fundacjatwojapasja.pl/

7. września 2016

Wraz z firmą B-White S.A., już włączyliśmy się do akcji Fundacji „Dzieci Niczyje”

http://fdn.pl/pl

3. września 2016

Wparliśmy naszych Najmniejszych Braci z hospicjum „Promyczek”

http://hospicjumpromyczek.pl/

24. sierpnia 2016

Stowarzyszenie Centruś, działające przy Centrum Zdrowia Dziecka, organizowało po raz kolejny w nowym roku szkolnym wycieczki poza teren szpitala, aby ich podopieczni mogli, choć na krótki czas, oderwać swoje myśli od chorób, lekarstw i bólu. My także postanowiliśmy dołożyć do tej akcji swoją małą cegiełkę i sprawić radość małym pacjentom.

17. sierpnia 2016

Fundacja, wraz z firmą B-White S.A., ufundowała pobyt w Spale dla seniora.

9. sierpnia

Fundacja Inspiracja udzieliła organizatorom rajdu rowerowego „Wkręceni w Radość” – Katolickiej Grupie Sportowej. Uczestnicy tego wyzwania (wśród których był zmagający się z niepełnosprawnością Andrzej Łukasik) mieli ambitny cel – dojechać z Warszawy do Lourdes we Francji.

https://www.facebook.com/radosniezakreceni/?rc=p
http://radosniezakreceni.blogspot.com/

18. lipca 2016

Tym razem Fundacja Inspiracja, z pomocą B-White S.A. wspomogła Stowarzyszenie „Centruś”, działające na rzecz pacjentów Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Celem akcji było niesienie wsparcia 17-letniemu Czarkowi – uczniowi technikum rolniczego, mieszkańcowi Ostrołęki, który przyjeżdża do Kliniki Rehabilitacji w IPCZD od 2008 roku. Fundacja Inspiracja pomogła w zorganizowaniu imprezy urodzinowej, ufundowała książkę K. Stanowskiego „Stan Futbolu” (odpowiadającą sportowym zainteresowaniom Czarka) i plecak do szkoły.

11. lipca 2016

Fundacja Inspiracja wraz z firmą B-White S.A. wsparła projekt „Poza Horyzonty” organizowany przez Stowarzyszenie Możesz na rzecz psychoprofilaktyki oraz rozwoju dzieci i młodzieży.

Cele projektu to w skrócie 3xP:
• Poprawa emocjonalnego i społecznego funkcjonowania jego uczestników,
• Profilaktyka uzależnień od alkoholu i innych środków odurzających,
• Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Cele te zostały zrealizowane między innymi poprzez obóz żeglarski. Wyjazd nad jezioro Niegocin odbył się w terminie 3-6.07.2016 i wzięło w nim udział 16 dzieci. Projekt wspomógł także Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS Wilkasy poprzez zapewnienie bazy żeglarskiej. Dzieci całe i szczęśliwe powróciły do domów.

22. czerwca 2016

20 czerwca w Szkole Podstawowej nr. 112 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Kownackiej w Warszawie ul. Zaułek 34, Fundacja Inspiracja zorganizowała spotkanie dla klas pierwszych z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Panią Anielą Cholewińską-Szkolik. W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 dzieci. Spotkanie wpisuje się w akcję „Złap za książkę”, dzięki której pokazujemy dzieciom i młodzieży świat inny od tabletów, bez telefonów komórkowych i gier.

Poprzez książki dzieci mogą przeżywać różne przygody, a także wzmacniając wyobraźnię. Spotkania takie pomagają zaprzyjaźnić się z książką. Dziękujemy serdecznie Pani Anieli Cholewińskiej-Szkolik za spotkanie!

Fundacja Inspiracja ufundowała książki autorstwa Pani Anieli Cholewińskiej-Szkolik do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr. 112 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Kownackiej w Warszawie przy ul. Zaułek 34. Niechaj służą jak najdłużej i jak najlepiej!

31. maja 2016 – Kampania edukacyjna „Złap za książkę”

Akcja trwała od 31.05.2016 do 30.06.2016. Podczas akcji zbieraliśmy opinie Nauczycieli z całej Polski

Celem akcji było dotarcie do młodych Osób, które spędzają wiele czasu na graniu w gry wirtualne oraz zachęceniu ich do przeczytania książki.

30. maja 2016 – 275-tka dla Justyny

Fundacja uczestniczyła aktywnie we wspieraniu walczącej z ciężką chorobą Justyny – mamy uczennicy szkoły nr 275 w Warszawie.

Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się tutaj:

http://sp275.waw.pl/page/2/ i tutaj:

https://www.facebook.com/PomocdlaJustyny/posts/1735003483413471
Pomoc dla Justyny

11. maja 2016 – Wsparcie dla Moniki

Fundacja Inspiracja wspiera nie tylko dzieci i młodzież, ale także osoby potrzebujące. Wsparliśmy Monikę z Wrocławia, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. Fundacja przekazała finansową pomoc socjalną na wynajem mieszkania.

9. maja 2016 – Ufundowanie nagród w zawodach „Mali sportowcy na start”

Fundacja Inspiracja była fundatorem nagród w zawodach sportowych „Mali sportowcy na start”, które odbyły się w Warszawie w dn.13.05.2016 roku w Przedszkolu i Szkole Podstawowej INSPIRACJA przy ul. Mehoffera 90 w Warszawie. Uczestnikami zawodów sportowych były dzieci z klas 1 i 2 ze szkół podstawowych z dzielnicy Białołęka. Dzieci mogły zdobyć nagrody w postaci pucharów za I, II, III miejsce, a także medale i książki na temat sportu.

21. kwietnia 2016 – Warsztaty garncarskie

Fundacja Inspiracja sfinansowała warsztaty garncarskie, które odbyły się w piątek 15.04.2016 w Szkole Podstawowej nr 112 w Warszawie. Zajęcia były skierowane przede wszystkim do dzieci z potrzebujących rodzin, Uczestnicy wytaczali na kołach swoje gliniane naczynia i konstruowali latawce pod czujnym okiem osoby prowadzącej. Mamy nadzieję, że była to dla nich dobra zabawa i okazja do zdobycia nowych umiejętności! 😉

25. marca 2016 – Pomoc dla Oskara

Pięcioletni Oskar Kołodziejczyk, uczeń Szkoły Podstawowej nr 356 przy ul. Głębockiej 66 w Warszawie, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, wrodzoną cytomegalię oraz obustronny niedosłuch.

http://dzieciom.pl/podopieczni/18462

5. lutego 2016 – Wsparcie dla Szpitala w Pucku

Maj 2015

Fundacja Inspiracja, była współfundatorem nagród podczas Rajdu ponad 100 Gimnazjalistów, szlakiem Jana Pawła II.
Uczestnicy rajdu odwiedzili symboliczne miejsca, wytyczone na warszawskim Targówku tj. Rzym, Łagiewniki, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska i Balice.

Organizatorem Rajdu jest Gimnazjum Wyspa JP2, z siedzibą w Warszawie przy ul. Radzymińskiej 118a.

Relacja Radia Warszawa na linku: http://radiowarszawa.com.pl/2015/05/przez-targowek-z-janem-pawlem-ii/

Wręczanie nagród odbyło się 16.05.2015 w Gimnazjum 145 przy
ul. Krasiczyńskiej 4/6 w Warszawie.

Kwiecień 2015

Wsparcie finansowe dla Niepublicznej Szkoły Inspiracja na zakup zestawu zabawowego „Ścieżka” wraz z dostawą i montażem.

Czerwiec 2013

Wsparcie finansowe na zakup balkonika tylnego typu „crocodyl” służący do rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych.

Marzec 2013

Dokarmianie zwierzaków.